1 Kvě

ITA – CZE 0 : 4; Jedním slovem PARA PARÁDA!

Úterní večer patřil v Ostravě poslednímu zápasu ve skupině B a to zápasu Itálie vs Česká republika. Že se budou dít „věci“ naznačovalo rychlé plnění haly diváky, kteří si opět našli cestu do Ostravar Arény, aby povzbudili české hráče.

Úvodní buly zápasu vhodil ambasador šampionátu v Ostravě a legendární brankář Dominik Hašek a pak se již spustil velmi důležitý match z pohledu konečného umístění ve skupině B.

Prvních pět minut zápasu se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou bez zásadních šancí obou týmů. Zlom ve vývoji nastal při českém oslabení v páté minutě. Nejprve se krásně uvolnil Zdeněk Hábl, který poslal přesnou přihrávku na Pavla Kubeše a ten prudkou střelou vymetl horní část branky Italů a posunul Čechy do vedení. Vyloučený Zdeněk Šafránek ještě nestačil opustit trestnou lavici, když český kapitán Michal Geier po chybě italského brankáře nekompromisně střelil druhou branku českého týmu. Dvě minuty před koncem první třetiny, když hrál český tým přesilovou hru po vyloučení italského hráče, sehrál trojlístek Novotný – Raul – Geier nádhernou hokejoou akci se zakončením Michala geiera do italské branky. do šatny odcházeli Češi za stavu 3:0.

Ve druhé třetině pokračoval tlak českého týmu na stejné úrovni jako v třetině předchozí. V 16.minutě zápasu se rozjel po přihrávce Zdeňka Šafránka do italského obranného pásmalů Jiří Raul. Nenápadně si zajel za záda italského brankáře, objel celou branku a kolem levé tyčky protlačil puk za brankovou čáru. 4:0 pro Česko!

Ve třetí třetině již ke změně skóre nedošlo a český tým úterním vítězstvím obsadil první příčku ve skupině B a zahraje si ve středu 1.5.2019 ve 20:00 proti Norsku.

Přijďte oslavit 1.máj do Ostravar Arény a zafandit českým hráčům. Budou to potřebovat!!